تمرینات بدنسازی


با این تمرینات، عضلات سینه را سفت و خوش فرم سازید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مه شو: معمولا همه خانم ها دوست دارند سينه هايی زيبا و خوش ترکيب داشته باشند و شاید هم شنیده باشید سایز سینه خانم ها با ورزش افزایش می یابد! اما اجازه بدهيد قبل از شروع آموزش تمرينات، کمی از ساختمان بدن صحبت کنیم. خوب است بدانيد که سينه های شما از چربی و بافت های چربی دار تشکيل شده است،شکل ویژه پستان ها و جایگاه مخصوصشان از طریق رباط های خاصی که بافت پستان ها را در بر گرفته و آن ها را حفاظت می کنند تعیین می شود. این رشته ها که به «رباط های کوپر» معروفند در دوره حاملگی و نیز کهولت شل و یا کشیده می شوند و موجبات آویزان شدن آن ها را فراهم می آورند.

هورمون های جنسی در رشد و تکامل پستان ها در دوره بلوغ و تولید شیر از اهمیت بسزایی برخوردارند. استروژن در رشد و نمو غدد و مجاری پستان نقش داشته و پروژسترون محرک اصلی تغییر و تکامل سلول های سازنده شیر می باشد. از اين رو سايز آن ها بستگی به ميزان چربی دارد که در آن ذخيره می کنيد که آن هم به نوبه خود بستگی به ژنتيک، وزن، سلامتی و سن شما دارد. ماهيچه هايی که در زير سينه ها قرار گرفته اند، ماهيچه های سينه ای ناميده می شوند که برجستگی سينه ی شما از آن هااست.

علل کوچکی سینه خانم ها

۱- علل هورمونی : الف : هورمون های فولیکولین-لوتئین : ( که هر دو از هورمون های تخمدان هستند ) و در صورت کمبود آن ها فقط با تجویز متخصص زنان باید استعمال شوند.ب : کم کاری تیرویید و هیپوفیز : نیز عامل بسیار نیرومندی محسوب می گردد. در کل کمبود هورمون های تخمدان و هیپوفیز مولد کوچکی پستان هااست.

۲- لاغری مفرط : افراد لاغر به طور کل بافت چربی در بدنشان کم است و همچنین هورمون های جنسی در بدن آنها کمتر از افراد عادی است که این امر باعث کوچک بودن پستان می گردد .

۳ – رژیم لاغری و سوء تغذیه : مخصوصا” در خانم های چاقی که بدون برنامه علمی بطور ناگهانی شروع به کم کردن وزن می کنند چربی های بدن کاهش می یابد و چون پستان نیز مقدار زیادی بافت چربی دارد کوچک می گردد و همچنین چروکیده و افتاده می شود. در این افراد چون کوچکی پستان بدنبال رژیم غذایی بوده است بنابراین با توقف رژیم غذایی و برگشت به حالت عادی واستفاده از رژیم پر پروتیین مشکل فرد برطرف خواهد شد . البته ممکن است کمی افتادگی در پستان ها باقی بماند

۴- ژنتیک : این مورد شایع ترین علت کوچکی پستان ها در خانم ها می باشد . و معمولا” به کرم ها و قرض های گیاهی پاسخ مناسبی نخواهد داد و این مواد به هیچ عنوان باعث رشد پستان نمی گردند.

اگر می خواهيد بدانيد که می توانيد سايز سينه تان را تغيير دهيد يا نه، بايد به شما بگويم که خير، نمی توانيد (مگر با عمل جراحی)، اما می توانيد با کار کردن روی عضلات سينه، آن ها را بزرگتر، سفت تر و خوش ترکيب تر کنيد.

برای بزرگ کردن سینه چند حرکت ورزشی برای شما آماده کرده ايم که می توانيد آن ها را در خانه هم انجام دهيد  و طی 6 تا 8 هفته سينه هايتان را به شکل دلخواه درخواهد آورد. اين تمرينات را می توانيد در 1 تا 3 ستِ 8 تا 15 تکرار، 2 يا 3 بار در هفته انجام دهيد

نکته:هنگام انجام ورزش های مخصوص بزرگ کردن سينه نيز بايد مثل ساير ورزش ها لباس ورزشی پوشيد و حرکات را روی يک سطح صاف و راحت انجام داد. اين حرکات اگر بدون توجه انجام شوند ممکن است باعث فشار و درد عضلات شود، پس اگر مشکل جسمانی داريد، حتماً قبل از شروع با پزشک خود مشورت کنيد. دقت کنيد که حين انجام تمرينات به خود فشار نياوريد و اگر احساس ناراحتی کرديد، حرکت را متوقف کنيد.

نکته: توصیه ما به شما این است که در کنار تمرینات ارائه شده،تمرینات ویژه تقویت عضلات بالا تنه را نیز انجام دهید، خصوصا” عضلات پشت و کمر بند شانه ای.همچنین باید توجه داشته باشید چنانچه عضلات شکم توانائی داشته باشید، به نحوی کم شکم صاف و یک دست باشد، باعث می شود با انجام این تمرینات سینه های شما بیشتر نمایان شود.

يکی از متداول ترين اين ورزش ها، حرکت “پوش آپ” مي باشد که در اينجا روش صحيح انجام آن را برای شما توضيح می دهيم.حرکت پوش آپ روی تقویت عضلات سینه ای بسیار مؤثر است.

1-  پوش آپ اصلاح شده

بزرگ کردن سینه با ورزشالف) روي شکم بخوابيد، زانوهايتان را خم کنيد، به طوری که قوزک های پا ضربدری روی هم قرار گيرند. آرنج ها را خم کنيد و کف دست ها را (در اطراف بدن و مقابل شانه ها) روی زمين قرار دهيد. دست ها را صاف کرده و بدن را بلند کنيد، به طوری که روي زانوها و کف دست ها تکيه داشته باشيد. چانه را کمی به سمت سينه ها متمايل کنيد تا پيشانی روبه روی زمين قرار گيرد. شکم را سفت کنيد.

ب) آرنج ها را خم کرده و کل بدن را يکباره پايين بياوريد. آنقدر پايين نياوريد که سينه ها به زمين برخورد کند، تا جايي بدنتان را پايين بياوريد که بازوها به موازات زمين قرار گيرند. دوباره خود را بالا بکشيد. آرنج ها را قفل نکنيد.بايد اين حرکت را 10 مرتبه انجام دهيد، و هرچه جلوتر می رويت تعداد اين دفعات را بيشتر کنيد.

2- پوش آپ توپ بر روی زانو

بزرگ کردن سینه با ورزشالف) در مقابل یک توپ زانو بزنید و در حالی که پشتتان را صاف و قائم نگه داشته اید دست های خود را بر روی توپ قرار دهید.

ب) با انجام بازدم به آرامی بر روی توپ سینه بزنید و پوش آپ کنید و سپس با انجام دم به آرامی به حالت اول باز گردید.این تمرین را ۲۵ – ۲۰ بار تکرار کنید.

3-پوش آپ دیوار

بزرگ کردن سینه با ورزشدر مقابل دیوار با فاصله ی یک متر بایستید و دست ها را به دیوار تکیه دهید و با کمک دست به دیوار نزدیک شده سپس دور شوید.

 4 -پرس وزنه

الف) به پشت روی زمين بخوابيد و پاها را صاف قرار دهيد و در هر دست يک وزنه نگاه داريد (به جای وزنه می توانيد از چيزهايي هم وزن آن هم استفاده کنيد). وزنه ها را بالا ببريد به صورتی که دست ها کاملاً بالای شانه هايتان قرار گيرند و کف دست ها پشت به شما باشد. شکم را داخل بکشانيد. چانه را هم به سمت سينه ها متمايل کنيد.

ب) وزنه ها را پايين آورده و کمی در اطراف قرار دهيد تا جايي که آرنج ها کمي زمين را لمس کند. وزنه ها را دوباره بالا برده و مراقب باشيد که آرنج ها در اين حالت قفل نشود. شانه ها نيز نبايد به هيچ وجه از روی زمين بلند شود. این حرکت را روی میز پرس سینه انجام دهید نتیجه بهتری خواهد داشت.

5- پرواز دست ها به پايين

الف) روی زمين بخوابيد به صورتي که سر، گردن و پشتتان روی چندين بالش بزرگ قرار گيرند. در هر دست يک وزنه قرار داده و وزنه ها را مستقيماً بالای سينه ببريد، به صورتی که کف دست ها روبه روی هم قرار گيرند. باز هم چانه به سمت سينه ها متمايل باشد به صورتی که گردن با ساير ستون فقرات در يک راستا قرار گيرد. پشتتان هم نه خميده شود و نه خيلي صاف باشد.

ب) دست ها را از هم باز کنيد به صورتی که آرنج ها روی زمين قرار گيرند، وزنه ها را نيز آنقدر پايين بياوريد که آرنج ها به زمين برخورد کند. دوباره وزنه ها را بالا ببريد و حرکت را از نو آغاز کنيد.

خواندن 1439 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3