تمرینات بدنسازی


تفاوت یوگا و پیلاتس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یکی از سوالات رایج میان تازه واردان به عرصه ی ورزش این است که کلاس های یوگا مفیدترند و یا پیلاتس . هر دوی این ورزش ها به بهبود ماهیچه ها و حالت ستون فقرات ، افزایش انعطاف پذیری و کاهش استرس کمک می کنند. پس تفاوت بین آنها چیست؟

 

در واقع تفاوت اصلی میان این دو ورزش در ماهیت آنهاست. تمرکز یوگا بیشتر روی مدیتیشن و آرامش اعصاب می باشد و این در حالی است که پیلاتس روی آگاهی شما از بدن خودتان تمرکز دارد.

 

در یوگا هدف اصلی ارتباط با نحوه ی تنفس است ، اما در پیلاتس دقت و هماهنگی در حرکات ورزشی و ارتباط آن با تنفس اهمیت بیشتری دارد.

 

الگوی تنفس در یوگا و پیلاتس متفاوت است. در پیلاتس ، تنفس برای بسیاری از تمرینات آهسته و کنترل شده می باشد اما تمرینات بسیار کمی از تنفس سریع ، مشابه یوگا ، برخوردار هستند.

 

از نظر سرعت ، یوگا بسیار کندتر از پیلاتس محسوب می شود . در واقع می توان گفت یوگا راکد و پیلاتس پویا است . تمرینات یوگا سعی در آموزش حفظ یک حالت خاص بدنی و رسیدن به تصویری برتر از خودتان دارد ، این در حالی است که پیلاتس شما را مجبور به دقت همزمان به تحرک ، تنفس و هماهنگی این دو با هم می کند. در پیلاتس می توان جریانی از تمرینات ورزشی هماهنگ و متوالی داشت .

 

تاریخچه ی تمرینات یوگا به بیش از ۵۰۰۰ هزار سال پیش در هند باز می گردد و در طی قرن ها وارد فرهنگ و ملل مختلف شده است . پیلاتس ورزشی بسیار جدیدتر ، اما الهام گرفته از یوگا می باشد و ابداع آن به اواسط قرن بیستم ، توسط جوزف پیلاتس ، بر می گردد. تمرینات پیلاتس با هدف استحکام و توانبخشی طراحی شد و از علم کنترل و یا کنترولوژی سرچشمه می گیرد.

 

هم یوگا و هم پیلاتس روی ارتباط بدن با ذهن تاکید دارند . اما یوگا ، فاکتوری با نام روح را نیز در تمرینات خود دخیل کرده و هدف تمرینات آن داشتن روح ، جسم و ذهنی واحد است .

 

یوگا به هیچ وسیله ی اضافی نیاز ندارد، اما علاوه بر حصیر، پیلاتس را می توان با وسایل ورزشی خاص نیز انجام داد. معمولا در این دسته از وسایل ورزشی ، فنری فلزی بکار رفته که روی مقاومت بدن کار می کند و فازی جدید از ورزش صرفا روی حصیر را ارائه می دهد. وسایل ورزشی می توانند انجام تمرینات را ساده تر و یا چالش بر انگیز نمایند.

 

بر خلاف یوگا که در آن هر تمرین ورزشی روی قسمت خاصی از بدن تمرکز دارد ، پیلاتس روی تمام اندام ها به صورت همزمان کار می کند.

 

پیلاتس روی تعادل فیزیکی و یوگا روی تعادل درونی و روحی تاکید دارد.

 

اما خبر خوب اینکه شما مجبور به انتخاب یکی از این دو ورزش نیستید . بسیاری پیلاتس و یوگا را به طور همزمان انجام می دهند . اگر می توانید از فواید هر دوی آنها بهره ببرید ، انتخاب را کنار بگذارید. ترکیب یوگا و پیلاتس به انعطاف و قدرت بدنی در قالب تمریناتی پویا کمک می کند.

 

 

منبع: مه شو

 

خواندن 825 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 28 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3