درباره کانادا

پنج شنبه, 08 آبان 1393 ساعت 19:41

شیره درخت افرا

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یکی از سنت‌های کانادایی و همچنین آمریکایی که از بومیان اولیه به یادگار مانده‌است گرفتن شیره درخت افرا (Sirop d'érable) در اواخر زمستان کانادا (ماه مارس) می‌باشد. بعد از فصل سرما که درختان کم کم قادر به تولید مجدد غذا می‌شوند، شیره‌ای که در فصل سرما مورد استفاده درخت قرار نگرفته طی فرایندهایی (سنتی و مدرن) جمع آوری می‌شود. مهمترین قسمت این فرایندها، غلیظ کردن شیره می‌باشد به طوری که از هر ۴۰ لیتر شیره اولیه تنها ۱ لیتر شیره نهایی تهیه می‌شود. مزه این شیره بسیار شبیه به عسل است با این تفاوت که بسیار گران تر می‌باشد.

تیغ زدن و جمع آوری شیره درختان در اواخر فصل زمستان و اوایل بهار صورت می‌گیرد . در این زمان درختان افرا شیره فراوانی دارند . حدود یک تا ۴ درصد از وزن شیره درخت به شکر تبدیل می‌شود . تولید متوسط درختان افرا یک کیلوگرم در سال است . بهترین درخت افرا برای تهیه شکر، درختی است که بتواند سالانه ۱.۵ کیلوگرم شکر بدهد .

با اینکه هنوز به درستی مشخص نیست که گرفتن شیره افرا از چه زمانی آغاز شد ولی این برای همه مشخص است که این رسمی بوده که از دیر باز تا به امروز باقی مانده است. شیره‌ افرا قفسه بندی شده توسط مغازه‌های کشور به فروش می‌رسد تا حدی که شما می‌توانید شیره افرا را بسته بندی شده مخصوص به عنوان هدیه در طعم های مختلف را پیدا کنید.

شیره درخت افرا

Maple syrup

 

برگ درخت افرا

856143 3d16d05f21 z

 

تیغ زدن و گرفتن شیره از درخت

lö

 

از شیره درخت افرا به عنوان ماده غذایی مغذی یاد می کنند.

Silver Dollar Pancakes with Blueberry 5076901336

خواندن 1587 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3