درباره کانادا

دوشنبه, 21 مهر 1393 ساعت 00:09

روز شکرگزاری را در ونکوور چطور بگذرانیم؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دومین دوشنبه اکتبر در کانادا روز شکرگزاری است و تعطیل رسمی به حساب می‌آید. روز شکرگزاری (Thanksgiving Day)‏ یادگار مراسمی سنتی در آمریکای شمالی بوده که در آن به شکرانه برداشت محصول جشنی برگزار می‌شده اما از از ۱۹۵۷ به بعد در کانادا شکل رسمی گرفته است.

در کانادا این جشن زودتر از آمریکا فرا می‌رسد (دومین دوشنبه اکتبر در مقایسه با چهارمین پنج‌شنبه نوامبر.) این روز در در هر دو کشور تعطیل رسمی است، اما روز شکرگزاری آمریکایی مشهورتر است و در آن جشن‌های عمومی بیشتری برگزار می‌شود.

روز شکرگزاری در کانادا مصادف است با تعطیلی روز کلمبوس در ایالات متحده. ۱۲ اکتبر ۱۴۹۲ کریستف کلمب وارد خاک آمریکا شد و دنیای جدید را کشف کرد. آمریکایی‌ها به همین خاطر دومین دوشنبه ماه اکتبر را روز کلمبوس نامگذاری کرده‌اند. روز کلمبوس در سراسر آمریکا تعطیل رسمی است.

در روز شکرگزاری چه کار باید بکنیم؟
با خانواده غذا بخورید، فوتبال ببینید یا به سفری کوتاه بروید.

این روز اصولا روزی است که باید به خانواده و دوستان اختصاص دهیم و به همراه آنها غذایی ویژه بخوریم. این غذای ویژه شامل بوقلمون بریان، سس کرن‌بری، سیب‌زمینی شیرین و کلوچه کدو تنبل است.

البته در کانادا سنتی دیگر هم وجود دارد و آن تلویزیون‌بینی همراه خانواده است. البته نه هر برنامه‌ای. در این روز لیگ فوتبال کانادا مسابقه‌ای ویژه و حساس برگزار می‌کند که می‌توانید آن را تماشا کنید. (فراموش نکنید که این فوتبال، فوتبال آمریکایی است نه انگلیسی.)

در مورد سفر. گروهی از ونکووری‌ها در تعطیلات طولانی منتهی به Thanksgiving به سفرهایی کوتاه می‌روند. عده‌ای ایالات متحده را ترجیح می‌دهند و گروهی دیگر هم به مناطق خوش‌آب‌وهوای بی‌سی سرک می‌کشند. ونکوور آیلند، ویکتوریا، ویستلر یا Grouse Mountain از نقاط محبوب در این تعطیلات به حساب می‌آیند.

کجا و چطور غذا بخوریم؟
اگر خواستید خودتان بوقلمون یا باقی غذاهای مخصوص را در خانه بپزید قبل از آن باید به فارمرز مارکت‌های ونکوور سر بزنید.

آدرس فارمرز مارکت‌ها
دستور پخت آسان غذاهای روز شکرگزاری

اگر حوصله غذا پختن ندارید می‌توانید بیرون غذای مخصوص را بخورید یا آن را سفارش دهید و خانه بیاورید. قیمت غذاها در جاهای مختلف فرق می‌کند. غذای ویژه Thanksgiving در یکی از رستوران‌های گران‌قیمت ونکوور مثلا برای هر نفر حدودا ۶۵ دلار - بچه‌ها ۳۳ دلار - خواهد بود و در رستوران‌های ارزان‌تر غذای ۳۶ دلاری هم پیدا کنید. ارزان‌ترین غذا را البته White Spot می‌دهد: هر نفر ۱۵ دلار.

لیست رستوران‌های گران‌قیمت / ارزان ونکوور که غذای Thanksgiving سرو می‌کنند.

کجا تعطیل خواهد بود و کجا باز؟
روز شکرگزاری تعطیل رسمی است پس حواستان باشد که روز دوشنبه ادارات دولتی در ونکوور باز نخواهند بود. بانک‌ها، مدارس، ادارات پست و کتابخانه‌های عمومی در روز شکرگزاری تعطیل خواهند بود.

اکثر فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها روز دوشنبه باز خواهند بود. بخصوص فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غیرزنجیره‌ای در مناطقی که مراکز خرید اصلی ونکوور به حساب می‌آیند.فروشگاه های  Robson Street تعطیل نخواهند بود . جاذبه‌های توریستی شهر و پارک‌های عمومی آن مثل استنلی پارک و کوئین الیزابت پارک هم اگر روز دوشنبه باران نبارد از گزینه های گردش به حساب می آیند. به همین خاطر می‌توانید قبل یا بعد از غذا به همراه خانواده به پیاده‌روی و پارک‌گردی بروید.

کجا شلوغ می‌شود؟
مرز کانادا-آمریکا: چون گروه زیادی از ونکووری‌ها تعطیلات طولانی را در آمریکا می‌گذرانند. حواستان باشد که دوشنبه موقع برگشت احتمالا در ترافیک مرزی گیر خواهید افتاد.

تعطیلات خوش بگذرد!


منبع:rouznameh.net

خواندن 1093 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 60 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3