مطالب جالب

چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396 ساعت 15:36

حال و روزگار آقای فردوس کاویانی!

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روزی روزگاری بازیگری بود که خیلی خوش‌رو خوش اخلاق و با استعداد و پرکار بود.


اهل کرمان. یک مرد خانواده دار زرتشتی با مرام وهنرمند. بسیاربا هم خوب بودیم واهل یک دیار. گاهی اتفاقی یک‌دیگر را درتاتر شه ریا تلویزیون می‌دیدیم.


کلی حال واحوال پرسی وچاق سلامتی داشتیم، گرچه کارهنری با هم انجام نداده بودیم یعنی موقعیت‌اش پیش نیلمده بود. من مجبور به ترک دیارم شدم . ۱۲ سال بود خبری ازش نداشتم تا این‌که چند روز قبل ازطریق خبری که کامران دوست خوب برایم ارسال کرد، عکس این هنرمند خوب را دیدم. شوکه شدم با دیدن این قیافه. چشمانم خیس شد از این‌که چرا یک هنرمند خوب مثل فردوس کاویانی باید ازبیکاری به این روزدربیاید. کم لطفی کسانی است که فعالند درنمایش وسینما وتلویزیون.

چرا باید یک بازیگربسیارخوب وکم رو به این روز وحال بیفتد. برای تقدیر از وی به دعوت خانه تاتر و بهزاد فراهانی به جشن آمده بود. چهره‌اش گویای سردرون است و لازم به هیچ توضیحی نیست. درخبری آمده است : "فردوس کاویانی که با گام‌هایی آرام امکان راه رفتن نداشت وگفته می‌شود از بیماری پارکینسون و ضعف شدید جسمانی رنج می‌برد، در شرایطی که سختن گفتن برایش سخت به نظر می‌رسید به گفتن این جمله اکتفا کرد که: «امروز خیلی خوشحالم.»


این هنرمند که شاید بسیاری از مردم او را با بازی‌اش در سریال «همسران» و «آژانس دوستی» به خوبی به یاد بیاورند، متولد سال ۱۳۲۰ در کرمان و فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک تهران است. او که تحصیل در رشته شیمی در برلین را نیمه تمام رها کرد، یک دوره بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان آموزش دید و در ۲۰ سالگی فعالیت در تئاتر را آغاز کرد.این بازیگر که دهه‌ی هفتم زندگی‌اش را سپری می‌کند در طول دوران کاری خود در نمایش‌هایی همچون «بالماسکه دزدان»، «سلطان مار»، «سهراب و اسب و سنجاقک»، «آهسته با گل سرخ»، «مرگ تصادفی یک انارشیست» (کارگردان) و «شهر قصه» بازی کرده و یکی از اخرین تجربه‌های حضورش روی صحنه هم به نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» به کارگردانی هادی مرزبان در سال ۱۳۹۳برمی‌گردد."

 

ferdos kaviani

 

 

نقل از فیسبوک مجید بهشتی
تیتر و تصویر : فیسبوک روز

خواندن 1521 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3