گل و گیاه

پنج شنبه, 14 اسفند 1393 ساعت 18:15

سبز کردن گندم برای عید

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

10-12روز مانده به عید 1 لیوان گندم را درون کاسه ای بریزید ، درون کاسه آب بریزید تا اندازه ای که روی گندم ها را بپوشاند ، هر روز آب کاسه را تعویض کنید.

 

 پس از 2 روز گندم ها شروع به جوانه زدن میکنند و باید آب کاسه را خالی کنید ، گندم ها را درون یک دستمال نخی مرطوب قرار دهید ( دستمال باید همیشه مرطوب باشد ).

 

پس از اینکه گندم ها شروع به ریشه زدن کردند انها را از دستمال خارج کنید ، درون ظرف اصلی یک لایه پنبه قرار دهید و گندم ریشه زده را روی پنبه پخش کنید ، روی گندم ها را پارچه نخی بیندازید و هر روز روی دستمال را با آب اسپری کنید تا گندم ها ساقه دار شوند.

 

وقتی گندم ها ساقه نقره ای رنگ زدند پارچه را از روی انها برداشته و ظرف را در جایی خنک و کنار منبع نوری مانند پنجره قرار دهید ( از تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید ) ، هر روز روی گندم ها را با کمی آب اسپری کنید.

 

در کاشت سبزه استفاده از ظروف سفالی و چینی بهتری است ، هر چه پنبه کوتاهتر باشد عمر سبزه بیشتر میشود ، آبی که برای سبزه استفاده میکنید باید ولرم باشد ؛ اگر در محیط گرم و خشک زندگی میکنید تا مرحله ای که جوانه ها هنوز به یک سانتیمتری نرسیده اند از پارچه مرطوب همچنان استفاده کنید.

 

---------------------------------------------------

در ادامه شما می توانید آموزش انواع دیگر سبز کردن سبزه را ببینید:

 

-سبزه انداختن برای عید-عدس

خواندن 982 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 56 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3