اخبارجهان


جزئیات فرمان اجرایی ششم مارس درباره قوانین جدید مهاجرتی آمریکا!

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روز ششم مارس فرمان اجرایی تازه پرزیدنت ترامپ توسط وزیرامورخارجه تیلرسون، جان کلی، وزیر امنین میهن و جف سشنز، دادستان کل کشور معرفی شد.

این فرمان اجرایی از ده روز دیگر یعنی ١۶ مارس اجرایی می شود و شامل شهروندان ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن خواهد شد. برگردان فارسی گزیده هایی از این فرمان اجرایی را که ممکن است پاسخگوی پرسش های شما باشد، از جمله دلیل قرار گرفتن ایران در این فهرست، اینجا بخوانید.


آنچه در زیر می خوانید توضیح کوتاهی از برخی از شرایط ۶ کشور معرفی شده است که در بخشهایی از گزارش سالانه سال ۲۰۱۵ وزارت خارجه ایالات متحده برگرفته شده است که در ژوئن ۲۰۱۶ منتشر شد و نشان می دهد چرا شهروندان این کشورها همچنان برای امنیت ایالات متحده خطر بالایی محسوب می شوند.

 

ایران: ایران از سال ۱۹۸۴ به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی شده است و همچنان به حمایتش از گروه های تروریستی گوناگون از جمله حزب الله، حماس و گروه های تروریستی در عراق ادامه می دهد. ایران همچنین با حمایت از القاعده مرتبط است و به این سازمان اجازه ارسال اعضا و منابع مالی از طریق خاک ایران به سوریه و جنوب آسیا را داده است. ایران در زمینه مبارزه با تروریسم با ایالات متحده همکاری نمی کند.

 

محدوده و اجرای تعلیق

(الف) محدوده: با در نظر گرفتن استثنائات مندرج در قسمت (ب) در این بند و هر معافیت ذکر شده در قسمت (ج)، تعلیق ورود بر طبق قسمت ۲ این دستور تنها شامل شهروندان خارجی تابع کشورهای تعیین شده که (۱) در تاریخ اجرایی شدن این دستور خارج از ایالات متحده هستند، می شود؛

شهروندان خارجی تابع کشورهای تعیین شده که تا ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا در روز ۲۷ ژانویه ۲۰۱۷ ویزای معتبر نداشته اند؛ و (۲)

(۳) و در تاریخ اجرای این دستور ویزای معتبر ندارند

 

(ب) استثنائات: تعلیق ورود مربوط به قسمت ۲ این دستور شامل افراد زیر نمی شود:

(۱) هر فردی که اقامت قانونی و دائم ایالات متحده را دارد؛

(۲) هر تبعه خارجی که در روز اجرایی شدن این دستور یا بعد از آن با اجازه ویژه وارد ایالات متحده شده باشد؛

(۳) هر تبعه خارجی که در روز اجرایی شدن این دستور یا هر زمانی بعد از آن مدرکی معتبر غیر از ویزا دارد که به او اجازه می دهد به ایالات متحده سفر کند یا مدرکی مانند اجازه ویژه که اجازه دهد فرد اجازه ورود یا پذیرش بگیرد؛

(۴) هر فرد دو تابعیتی از کشورهای تعیین شده در قسمت ۲ این دستور که با گذرنامه کشور دیگری غیر از کشورهای تعیین شده سفر کند؛

(۵) هر تبعه خارجی که با ویزای دیپلماتیک یا ویزای مانند دیپلماتیک، ویزای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ویزای C-2 برای سفر به سازمان ملل متحد، یا G-1، G-2 ،G-3 ،-G4؛ یا

(۶) هر تبعه خارجی که پناهندگی دریافت کرده؛ هر پناهنده ای که وارد ایالات متحده شده؛ یا هر فردی که به او، به دستور قاضی مهاجرتی (برای ماندن)، اجازه ویژه (برای ورود) یا حمایتی تحت کنوانسیون ملل متحد علیه شکنجه اعطا شده.

 

ج) معافیتها: جدا از لغو ورود ناشی از ۲ این دستور العمل، یک مامور کنسولی یادر صورت لزوم کمیسر، اداره حفاظت از مرزها و گمرک (CBP)، یا نماینده کمیسر، ممکن است در صورتی که مامور کنسولی یا CBP صلاح ببینند و به صورت موردی، صدور ویزا یا صدور اجازه ورود برای یک شهروند خارجی را، که در غیر آن صورت ورودش به آمریکا معلق شده است، اجازه دهد، درصورتی که شهروند خارجی تا درجه قانع شدن مامور کنسولی نشان داده باشد که عدم اجازه ورود به وی در دوره تعلیق موجب مشقت بسیار می شود، و اینکه ورود وی ضرری را متوجه امنیت ملی نخواهد کرد و به نفع منافع ملی خواهد بود. مگر آنکه وزیر امنیت میهن به طریق دیگری تصمیم بگیرد، هر معافیت ویزایی صادر شده توسط مامور کنسولی به عنوان بخشی از روند صدور ویزا، هم بر صدور ویزا و هم بر مرحله ورود بعد از آن موثر خواهد بود، اما تمام دیگر شرایط لازم برای ورود را بدون تغییر باقی می گذارد.

 

معافیتهای مورد به مورد می توانند در شرایطی مانند موارد زیر مناسب باشند:

۱- شهروند خارجی قبلا برای دوره ادامه داری برای کار، تحصیل یا فعالیتهای بلند مدت دیگر به ایالات متحده پذیرفته شده است و در تاریخ موثر شدن این دستور در خارج از آمریکا به سر می برد و می خواهد برای از سرگیری آن فعالیت وارد آمریکا شود و منع وی از ورود به آمریکا در دوره تعلیق ویزاها آن فعالیت را مختل می کند.

 

۲- شهروند خارجی پیش از این روابطی عمده با ایالات متحده برقرار کرده است اما در روز اجرایی شدن این دستور برای کار، تحصیل و یا دیگر فعالیتهای قانونی در خارج از ایالات متحده به سر می برد.

 

۳- شهروند خارجی ای که به خاطر تعهد تجاری یا حرفه ای عمده خواستار ورود به آمریکاست و رد درخواست وی در دوره تعلیق ویزا آن فعالیت را به خطر می اندازد.

 

۴- شهروند بیگانه ای که خواستار ورود به آمریکاست برای دیدار با، یا زندگی کردن با، یک عضو خانواده نزدیک (مانند همسر، فرزند یا یکی از والدین)که شهروند آمریکا، مقیم قانونی آمریکا، یا بیگانه ای که با ویزای معتبر غیر مهاجرتی پذیرفته شده است، و عدم ورود و در دوره تعلیق ویزا موجب سختی بیش از حد خواهد شد.

 

۵- شهروند خارجی یک نوزاد، کودک جوان یا به فرزندخواندگی در آمده باشد، فردی با نیاز فوری به مراقبت پزشکی، یا فردی که پذیرفته شدن وی با توجه به شرایط پرونده قابل توجیه باشد.

 

۶- شهروند خارجی در استخدام دولت ایالات متحده و یا از طرف آن باشد (و یا وابسته واجد شرایط چنین استخدام شده ای باشد) و آن فرد استخدام شده بتواند با مدرک نشان دهد که خدماتی با ارزش و وفادارانه برای دولت ایالات متحده آمریکا فراهم کرده است.

 

۷- شهروند خارجی با هدف مربوط به یکی از موسسات جهانی مندرج در 22 U.S.C. 288 et seq. "قانون مصونیت سازمانهای جهانی" (IOIA)، با هدف شرکت در جلسه و یا انجام کار با دولت ایالات متحده آمریکا، و یا با هدف سفر به نمایندگی از سوی یک سازمان جهانی غیر مندرج در IOIA.

 

۸- شهروند خارجی به عنوان یک بازدیدکننده تحت برنامه تبادلی پشتیبانی شده توسط دولت ایالات متحده، در سفر است.

 

منبع: وزارت امور خارجه آمریکا

 

https://www.whitehouse.gov/…/executive-order-protecting-nat…
And the Fact sheet: https://www.dhs.gov/…/fact-sheet-protecting-nation-foreign-…

خواندن 961 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3