اخبارجهان


سوپر بول 2017 و درخشش لیدی گاگا!

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

امسال فینال لیگ فوتبال آمریکا موسوم به "سوپربول" رکوردی تاریخی برجای گذاشت. این مسابقه به نفع تیم نیوانگلند پتریوس خاتمه پیدا کرد. لیدی گاگا، ستاره معروف، اجرای برنامه سرگرم‌کننده بین دو نیمه را بر عهده داشت.

 

عصر یکشنبه (۵ فوریه) حدود ۷۱ هزار نفر در ورزشگاه NRG در شهر هیوستون شاهد مسابقه قهرمانی لیگ فوتبال ملی آمریکا موسوم به "سوپر بول" بودند. این مسابقه که یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی در آمریکا به شمار می‌رود امسال میان دو تیم "نیوانگلند پتریوتس" از بوستون و "آتلانتا فالکونز" از آتلانتا برگزار شد.

 

super bowl

 

امسال برای نخستین بار در تاریخ برگزاری سوپربول، مسابقه به وقت اضافه کشید. تام بردی‌، ستاره تیم نیوانگلند پتریوتس و یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ لیگ فوتبال آمریکایی توانست در وقت اضافه سرنوشت را به نفع تیمش رقم زند و به این ترتیب نیوانگلند پتریوتس جام قهرمانی را بالای سر برد.

 

super bowl 1

 

برد پتریوتس در حالی رقم خورد که فالکونز در طول بازی با دفاعی تماشایی عملکردی خیره‌کننده داشت.

 

استراحت میان دو نیمه‌ی بازی با یک اجرای دیدنی همراه بود که امسال لیدی گاگا بر عهده داشت. این خواننده‌ی معروف به کمک دو سیم نگه‌دارنده که به پشتش بسته بود، از سقف ورزشگاه به روی صحنه پایین پرید. لیدی‌گاگا در اجرای خود مردم آمریکا را به همبستگی فرا خواند و با خواندن ترانه‌ "این کشور، کشور تو است" (This Land Is Your Land) تلویحا اعتراض خود را با فرمان ترامپ علیه شهروندان ۷ کشور مسلمان نشان داد.

 

super bowl 3

 

ترانه معروفی که او خواند از کارهای درخشان وودی گثری، ترانه‌سرا و خواننده‌ی چپگرای امریکا است.

 

البته لیدی گاگا ترجیح داد که تنها بر سرگرم کردن تماشاگران تمرکز کند و به همین خاطر به صورت مستقیم هیچ انتقادی خطاب به ترامپ بیان نکرد.

 

super bowl 5

 

ژیزل بوندشن سوپرمدل برزیلی نیز در ورزشگاه حاضر بود. او که همسر تام بریدی است همراه با دخترش در این عکس دیده می‌شود.

 

super bowl 6

 

در این مسابقه تام بریدی آماج تکل‌های سنگین بازیکنان تیم حریف بود. از آنجا که بریدی برای پرتاب توپ زیاده از حد تأمل می‌کرد و هم‌تیمی‌هایش نمی‌توانستند به خوبی از او حفاظت کنند، عملکرد بریدی در ابتدا به خوبی همیشه نبود و اشتباهاتی هم مرتکب شد. اما اواخر بازی توانست به فرم همیشگی بازگردد و در نهایت تیمش را به پیروزی برساند.

 

super bowl 7

 

تیم نیوانگلند پتریوتس در حال حاضر ارزشی حدود سه و نیم میلیارد دلار دارد. این پنجمین بار است که این تیم به همراه بریدی قهرمان سوپربول شد. بنا به گزارش‌ها ۱۱۰ میلیون نفر امسال سوپربول را به طور مستقیم تماشا کردند.

 

منبع: دویچه وله

خواندن 750 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 63 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3