اخبارجهان


حضور دونالد تامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا در روزنامه نیویورک تایمز، در زیر عکسی از پادشاه فقید ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب مردم آمریکا با برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور سیاستمداران حزب دمکرات که در جریان انتخابات ریاست جمهوری از هیچ ترفندی جهت تخریب چهره او فروگزار نکردند را شوکه کرد.

 

برای اروپائیان درک اینکه چرا مردم آمریکا از فردی که با معیارهای آنها یک «میلیاردر پوپولیست» است چنین حمایت گسترده ای بعمل آورده اند چندان ساده نیست. برای درک این موضوع باید با خصوصیات فکری یک آمریکایی آشنا بود. برای یک آمریکایی میلیاردر بودن و موفقیت استثنائی یک فرد در زمینه های اقتصادی در درجه نخست نشانگر این است که او مدیری با کفایت و مدبر است و در درجه دوم تضمینی است که یک میلیاردر بی نیاز را بسختی می توان با رشوه و پول خریداری کرد و از مسیر صحیح که همانا خدمت به مردم است منحرف نمود.

 

حزب دمکرات آمریکا که بواسطه عملکرد تاریخی خود علیه منافع مردم ایران، و بخصوص در جریان و پس از انقلاب اسلامی،  در میان بسیاری از ایرانیان عمیقا نامحبوب است در جریان انتخابات ریاست جمهوری تلاش کرد تا دونالد ترامپ را «راسیست و نژادپرست و زن ستیز و مسلمان ستیز و لاتین تبار ستیز  ووو....» معرفی کند و حتی زنانی را اجیر نماید تا با ادعای اینکه دونالد ترامپ به آنها «تجاوز» کرده است چهره اش را تخریب کنند و جلوی پیروز شدنش در انتخابات ریاست جمهوری را بگیرند. اما از آنجایی که در دنیای اینترنت دیگر نمی توان مردم را فریب داد دونالد ترامپ نیز موفق شد صدای خود را از طریق رسانه های آلترناتیو به مخاطبان خود برساند و اقدامات حزب دمکرات نتیجه عکس داد و مردم آمریکا تشخیص دادند که دونالد ترامپ بهتر از هر فرد دیگری قادر است حافظ منافع کشورشان در جهانی متلاطم باشد. جالب اینکه زنان و لاتین تباران بیشترین سهم را در پیروزی رئیس جمهور منتخب آمریکا در انتخابات ایفا کردند.

 

دونالد ترامپ بمانند هر سیاستمدار ناسیونالیست دیگری کشورش آمریکا را در درجه نخست قرار داد و این مهم از دید رای دهندگان آمریکایی نیز پنهان نماند. دونالد ترامپ به سیاستمداران اروپایی نیز تفهیم کرد که دیگر حاضر نیست پول مردم آمریکا را خرج دفاع از امنیت اروپایی کند که سیاستمدارانش حتی لیاقت حفاظت از مرزهای خود را نیز ندارد و دوران زندگی در امنیت با پول مردم آمریکا بسر رسیده است. هشدار مشابهی که او به شیخ نشین های  کشورهای حاشیه خلیج پارس نیز داده است که باید آماده باشند هزینه سرپا نگاه داشتن دیکتاتورهایشان را از جیب خودشان پرداخت کنند.

 

شاید به همین واسطه است که کارل بیلت نخست وزیر اسبق سوئد و از سیاستمداران کار کشته این کشور پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت:

- پیروزی دونالد ترامپ به معنی پایان همه آن چیزی است که تاکنون بعنوان «دنیای غرب» میشناختیم.

 

وضعیت سیاسی امروز آمریکا شباهت عجیبی نیز با نسخه سوئدی آن دارد. در سوئد نیز حزب و رهبر حزبی وجود دارد که بیش از ۱۰ سال آماج حملات پی درپی کهنه سیاستمداران چپ و راست این کشور قرار داشته است. جیمی اوکه سون سیاستمدار ناسیونالیست و ملی گرای این کشور که بیش از ۱۰ سال و بدون وقفه از سوی کهنه سیاستمداران متهم به «راسیسم و نژادپرستی و ضد خارجی و پوپولیست» بودن شده است، امروز بر اساس همه نظر سنجی ها محبوبترین سیاستمدار این کشور است و حزبش نه تنها در میان سوئدی تباران بلکه با حمایت خارجی تباران می رود که با حدود یک چهارم از حمایت کل رای دهندگان تبدیل به بزرگترین وزنه صحنه سیاسی سوئد شود و باری دیگر ثابت کند که کیش شخصیت، دروغ پراکنی و بی اعتنایی به خواست مردم کوچه و خیابان در نهایت نتیجه عکس خواهد داد.

 

یکی از رسانه هایی که بواسطه عملکرد غیر حرفه ای اش در مقابل دونالد ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مورد انتقادات شدید قرار گرفت روزنامه نیویورک تایمز بود.

 

اما این روزنامه معتبر آمریکایی این شهامت را نیز داشت که از رفتار خود در رابطه با دونالد ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری از مردم آمریکا عذرخواهی کند و این شهامت باری دیگر اعتبار از دست رفته این رسانه با سابقه آمریکایی را تا حدودی به آن بازگرداند.

 

تیرگی رابطه میان دونالد ترامپ و روزنامه نیویورک تایمز سرانجام روز سه شنبه با حضور رئیس جمهوری منتخب آمریکا در دفتر مرکزی این روزنامه معتبر در نیویورک تا اندازه ای تغییر کرد. نیویورک تایمز نوشته است که گفتگوی ۷۵ دقیقه ای با دونالد ترامپ، گفتگویی نسبتا صمیمی و در مواردی انتقادی بوده است.

 

trump new york times press 2016

عکس از Hiroko Masuike - New Yourk Times

سه شنبه ۲۱ نوامبر۲۰۱۶

 

دیدار دونالد ترامپ از روزنامه نیویورک تایمز اما دارای یک نکته جذاب در رابطه با ایران نیز بود. در پشت سر آقای ترامپ و بر روی «دیوار افتخارات» این روزنامه  تصاویری از بزرگترین رجال سیاسی و شخصیت‌های تاریخ معاصر به چشم می‌خورد که برخی از آنها به وسیله صاحبان عکس یادگار نویسی شده است.

 

تصویر و همچنین امضای محمد رضا شاه پهلوی پادشاه فقید ایران که بروی جهان لبخند می زند در گوشه چپ بالای تصویر بر روی همین دیوار از نگاه تیزبین مردم ایران و جهان پنهان نمانده است. جالب است که تصویر پادشاه ایران در جایگاه بالاتری از جیمی کارتر رئیس جمهور همزمان با دوران او قرار داده شده است.

 

منبع: استکهلمیان

خواندن 551 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 29 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3