اخبارجهان


علت سقوط هواپیمای مصری؛ احتمال حمله تروریستی بیش از نقص فنی است!

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک هواپیمای ایرباس متعلق به شرکت هواپیمایی مصر در مسیر پاریس به قاهره سقوط کرده است. گفته می‌شود که قطعات هواپیما و جلیقه‌های نجات در آب‌های دریای مدیترانه رویت شده‌اند. این هواپیما ۶۶ نفر سرنشین داشته است.

 

به گفته گروه‌های تجسس قطعات یک هواپیما و جلیقه‌های نجات در آب‌های مصر دیده شده‌اند. سخنگوی ارتش یونان تایید کرد که قطعات پیدا‌شده متعلق به هواپیمای سقوط‌کرده‌ی مصری است.

 

به گفته شریف فتحی، وزیر هوا‌نوردی مصر حمله تروریستی بیش از نقض فنی می‌تواند دلیل احتمالی سقوط هواپیما باشد. اما او ابراز نظر قطعی را در حال حاضر نادرست خواند.

 

آلکساندر بورتنیکوف، رئیس سازمان فدرال امنیت روسیه نیز حمله تروریستی را بیش از دیگر دلایل عامل احتمالی سقوط هواپیما می‌داند.

 

پانوس کامنوس، وزیر دفاع یونان گفت که هواپیمای مصری پیش از سقوط دو چرخش ناگهانی داشته و پس از آن دچار تکان‌های شدید شده است.

 

به گفته کارشناسان در صورت صحت این دو مشاهده می‌توان گفت که کنترل و هدایت هواپیما در یک لحظه کوتاه دچار مشکل شده و نقض فنی موتورها نمی‌تواند باعث سقوط آن باشد.

egyptair crash.1

بستگان مسافران هواپیمای سقوط‌کرده مصری

 

این هواپیما شامگاه چهارشنبه (۱۸ مه/ ۲۹ اردیبهشت) از پاریس عازم قاهره شده بود که در ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد پنج‌شنبه از صفحه رادار محو شد.

 

این پرواز با شماره MS804 دارای ۵۶ مسافر، ۷ خدمه و ۳ مسئول امنیت پرواز بوده است. این هواپیما در ارتفاع ۱۱ هزار متری در حال پرواز بوده و ۱۶ کیلومتر در حریم هوایی مصر پیش آمده بود.

 

وزارت هوانوردی مصر اعلام کرده است که یک تیم بحران برای بررسی این سانحه در قاهره تشکیل شده و وزیر هوانوردی نیز با حضور در این تیم در جریان جزئیات قرار گرفته است.

 

وزیر هوانوردی مصر برای دیداری رسمی در عربستان سعودی به سر می‌برد، اما پس از انتشار خبر مفقود شدن هواپیمایی مصری سفر خود را نیمه‌کاره گذاشته و به کشور بازگشت.

 

egyptair crash.2

مسیر هواپیما و محل ناپدیدشدن آن بر آب‌های دریای مدیترانه

 

منبع: دویچه وله

خواندن 6476 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3