اخبار ایران


مادر مرد از بس که جان ندارد! اشرف قندهاری (بهادرزاده) از بنیان‌گذاران آسایشگاه خیریه کهریزک درگذشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اشرف قندهاری بهادرزاده (۱۳۰۴ در مشهد - ۱۳۹۵ در تهران) از نخستین بنیانگذاران آسایشگاه خیریه کهریزک، مؤسس گروه بانوان نیکوکار و خانه مادر و کودک بود. وی عمر و دارایی خود را صرف امور خیریه کرد.

اشرف قندهاری بهادرزاده در سال ۱۳۰۴ خورشیدی در مشهد به دنیا آمد. وی در هشت سالگی به همراه خانواده به تهران مهاجرت کرد و پس از ازدواج در سن ۱۷ سالگی، فعالیت‌های خیرخواهانه اش را که از خانه پدری آغاز کرده بود ادامه داد. وی می‌گوید در حسینیه محله خانه پدری در کلاس و معنی و تفسیر قرآن شرکت می‌کردیم وقتی زلزله بوئین زهرا در قزوین اتفاق افتاد یا زمانی که ایرانیان از عراق رانده شدند یا موقعی که ایتام شمیران که بی خانواده و سرگردان بودند احتیاج به کمک داشتند حسینه مرکزی می‌شد برای جمع‌آوری مردمی.

 

وی از سال ۱۳۵۱ تا سال ۱۳۹۱ ریاست هیئت مدیره آسایشگاه خیریه کهریزک را عهده‌دار بود. وی همچنین مؤسس و مدیر گروه بانوان نیکوکار و رئیس هیئت مدیره مؤسسه خیریه خانه مادر و کودک نیز هست. بهادرزاده در سال ۱۳۵۲ «گروه بانوان نیکوکار» را تأسیس کرد که هم‌اکنون بیش از ۴۰۰۰ نفر بانوی نیکوکار به طور مستمر و مستقیم در طول ماه با آن همکاری می‌کنند. او در طول سال‌های زندگیش فعالیت‌های متعددی در حوزه نیکوکاری داشت. دو سال پیش مجلس ایران از زحمات خانم بهادرزاده تقدیر کرده بود.

 

راضیه تجار کتاب «بانوی رنگین کمان: زندگینامهٔ داستانی اشرف قندهاری (بهادرزاده)» در شرح حال وی نگاشته است.

 

وی در سال ۱۳۹۵ در سن ۹۱ سالگی در تهران درگذشت.

خواندن 860 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 34 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3