اخبار کانادا

سه شنبه, 10 اسفند 1395 ساعت 21:49

پیکر بی جان خانم لیلا تاتاری پیدا شد، غم واندوه در جامعه ایرانی مونتریال

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پلیس شهر مونتریال اعلام کرد، پیکر خانم “لیلا تاتاری” زن ایرانی را یافته است. به گفته سخنگوی پلیس پیکر خانم تاتاری 69 ساله در حفره ای در پشت مدرسه Sacré-Cœur پیدا شده است. این مدرسه در تقاطع خیابان های Avenue du Docteur-Penfield وAtwater  واقع شده است.

 

سخنگوی پلیس مونتریال Daniel Lacoursière عنوان کرده است که تحقیقات در این مورد ادامه دارد و تاکنون هیچ مدرکی که حاکی از بروز جنایت باشد به دست نیامده است.

 

خانم لیلا تاتاری در ساعت 14 روز 25 فوریه 2017 از ساختمان محل سکونت خود و خانواده اش در راک هیل Côte-des-Neiges خارج شده بود. خانواده خانم تاتاری بلافاصله پس از اطلاع از غیبت ایشان پلیس مونتریال را مطلع ساختند.

 

پس از مفقود شدن خانم تاتاری، دختر ایشان با ارسال پیامی در شبکه های اجتماعی ضمن توضیحاتی در مورد این حادثه، از هموطنان خود کمک خواسته بود:

 

“سلام به همه خواهران و برادران نا ديده ام
من آيدا تاتاري هستم ، هماني كه مادرش دو روزپيش – ٢٥ فوريه- از خانه بيرون رفته و باز نگشته. مادرم ليلا تاتاري حدود چهار ماه پيش در تاريخ ٢٠ اكتبر از ايران به مونترال امد تا براي تولد دخترمان در كنار ما باشد. مادرم نزديك به هفتاد سال دارد. نه فرانسه مي داند نه انگليسي، با كسي در مونترال در ارتباط نبوده، در اين مدت فقط با ماشين بيرون رفتيم و مادرم هيچ وقت به تنهايي بيرون نبوده. قامتي متوسط دارد و ارام گام بر مي دارد. ما شنبه براي خريد در حدود دو ساعت خانه را ترك كرديم ( از حدود ١٣:٥٠ تا ١٥:٤٠) وقتي برگشتيم مادرم خانه نبود دوربين هاي ساختمان ( راك هيل) نشان مي دهند كه مادرم ساعت١٤:٠١ از خانه بيرون رفته با يك پالتوي مشكي شال مشكي با راههاي قهوه اي شلوار مشكي و كفش هاي طبي مشكي، هيچ چيز ديگري با خودش نبرده نه پول نه ادرس نه تلفن و نه حتي داروهايش را كه به آنها احتياج دارد. نمي دانيم چرا رفته و كجا رفته، به همه چيز فكر كرده ايم، هر كجا كه به ذهنمان مي رسيد و نمي رسيد را گشته ايم … در شرايط روحي مناسبي نيستم، مستاصل شده ام و عضو اين گروه هم نيستم. همسرم هومن به دنبال مادرم است و ادمينهاي گروه فيس بوك و تلگرام. از صميم قلب از شما تشكر مي كنم و چند خواهش دارم:


١- لطفا تا مي توانيد پيغام گم شدنش را به فارسي، انگليسي و فرانسه پخش كنيد هر جا كه مي توانيد.
٢- لطفا اگر مي توانيد هم خودتان و هم هر كسي از نزديكان و دوستانتان كه امكانش را داردبا نماينده محلتان تماس بگيريد و بگوييد كه مادري از هموطنانتان گم شده و نياز به توجه ويژه انها داريد. يك حركت جمعي موجب توجه بيشتر پليس مي شود ( اگر در كت دونژ زندگي مي كنيد نماينده محل توماس موكلر است.)
٣- لطفا به نزديكترين مراكز پزشكي نزديكتان دائما سر بزنيد شايد مادرم را به تازگي انجا برده باشند.
٤- همراهي و همدلي شما براي ما كافيست خواهش مي كنم فقط براي پيدا كردن مادرم در كنار ما باشيد هر گونه تلاش شما مثبت خواهد بود، فقط فراموش نكنيد ما به هيچ وجه تقاضاي كمك مالي از هموطنانمان نكرده ايم.

 

دستتان را مي بوسم


خوشحالم كه شما را دارم و اميدوارم به زودي خبر پيدا شدن مادرم دل تك تكمان را شاد كند
متشكرم
آيدا”

 

با وجود اطلاع به پلیس، صدها نفر از جامعه ایرانیان ساکن مونتریال برای یافتن ایشان به یاری این خانواده آمدند و برای سرعت بخشیدن به این امر به صورت داوطلبانه برای یافتن خانم تاتاری تلاش کردند.

 

آقای مجید جوان یکی از افرادی بود که از ساعت های آغازین این ماجرا با دعوت از ایرانیان ساکن مونتریال اقدام به تشکیل گروه جستجو نمود. مجید جوان در گفتگویی به همکار ما در رسانه هدهد گفت: بلافاصله پس از مطلع شدن از این ماجرا با دوستان مختلفی تماس گرفتم و به سراغ خانواده تاتاری رفتیم. پس از گرفتن عکس و مشخصات ظاهری ایشان آگهی هایی را چاپ کرده و در منطقه شروع به جستجو کردیم. آقای جوان عنوان کرد با تقسیم مناطق مختلف این منطقه را تقسیم کرده و هر بخش را برای جستجو به گروهی از افراد داوطلب اختصاص دادیم.

 

در کنار این گروه، گروه های دیگری از مردم نیز با برنامه ریزی و هماهنگی های دیگر با اطلاع رسانی وسیعی را در آن منطقه و سایر مناطق -از جمله مرکز شهر مونتریال- را انجام دادند. برای هماهنگی بیشتر برای این تلاش ها در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و تلگرام نیز گروه هایی تشکیل شد.

 

به گفته خانم سارا پرهیزکار یکی دیگر از اعضای جامعه ایرانی که برای یافتن خانم تاتاری فعالیت می کرد، افراد داوطلب به جستجوی خیابان ها، بیمارستان، کلیساها، مراکز عمومی و محل های خاص مانند قبرستان پرداختند.

 

با وجود وارد شدن به روز سوم ناپدید شدن ایشان، گروه های جستجو ناامید نشده و همچنان به تلاش و جستجوی خود در منطقه وسیع تری از محل زندگی خانواده تاتاری پرداختند. در این روز با نماینده های مناطق اطراف تماس گرفته شده و از آنها خواسته شد بابت همکاری و گوشزد نمودن اهمیت آن به پلیس و نیروهای جستجوگر اقدام کنند.

 

متاسفانه تلاش های شبانه روزی خانواده، دوستان و افراد داوطلب برای پیدا کردم خانم لیلا تاتاری ثمربخش نبود و در روز سه شنبه 28 فوریه پلیس مونتریال پس از دریافت تماسی مبنی بر یافته شدن یک جسد، با حضور در منطقه و بررسی اولیه اعلام کرد که جسد یافته شده متعلق به خانم تاتاری است.

 

همکاران رسانه هدهد از جانب خود و مخاطبان، این اتفاق ناگوار را به خانواده محترم، دوستان و همچنین جامعه بزرگ ایرانیان شهر مونتریال تسلیت می گوید. همچنین لازم می دانیم، با سپاس از تمامی افرادی که در این رویداد با تلاش های خود همیاری و همدلی خود را با جامعه ایرانیان مونتریال نشان دادند، از این تلاش گروهی و حرکت اجتماعی ارزشمند تقدیر کنیم.

 

منبع: رسانه هدهد

به نقل از: La Press

خواندن 1124 دفعه

Immigration canada

VancoMedia

MaIroonia

Setareh Javaheri

reklam

 

 

 

آمار سایت در حال حاضر

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

EB3